X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası Euro

Bandwidth Limiti nedir?

AnasayfaYazılarİnternetBandwidth Limiti nedir?

Bandwidth (Veri Miktarı, Aktarım Hızı, Trafiği ve Bant Genişliği) hosting hizmetinize ait veri trafiğidir. Bandwidth, web sitenize girişlerde kullanılan toplam indirilme miktarına denir. Örneğin sitenizi 100 kişi ziyaret etmekte ve ana sayfadaki resim ve kullanılan kodların indirilme oranı 1 MB. Burada 100 kişi için sadece ana sayfanızda 100 Mb Trafik meydana gelecek. Bu ziyaretçileriniz iç sayfalarınızda dolaştığında kullanılan trafik miktarı artacaktır. Örneği sitenize giren 100 kişi ortalama 100 sayfa dolaştığında yapmış olduğunuz trafikte ortalama 100 kat artacaktır.

Sitenizde yoğunluk yok ise saldırı alması, ftp üzerinden dosya alışverişiniz, yazılım hataları da trafik oluşturması olası nedenler arasındadır.

Kullandığınız hosting’e ait Bandwidth dolduysa, bir uyarı alırsınız ve hostinginiz ile ilgili herhangi bir hesaba erişemezsiniz. Bu durumda aylık Bandwidth paketi satın alıp o ay için limitinizi artırabilir, ya da Sınırsız Bandwidth Limiti paketi satın alarak tek ödeme ile Ömür Boyu sınırsız Bandwidth limitine sahip olabilirsiniz.
Ansızın erişim sorunu yaşamak istemiyorsanız Sınırsız Bandwidth Limiti paketi seçmenizi öneririz.


Top