X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası Euro

Hosting Nedir? 

AnasayfaYazılarİnternetHosting Nedir? 

Hosting Nedir? 

Web hosting, Türkçe anlamıyla barındırma, ev sahipliği yapmak demektir. Örneğin internet üzerinden bir domain aldınız ve bir site kurmak istiyorsunuz, bunu web hosting olmadan asla aktif edip üzerinde gerekli işlemleri yapamazsınız.

Bir Web hosting’e sahip olmak için internet üzerinde bulabileceğiniz 7/24 boyunca müşterilere hizmet veren barındırma şirketleri bulunmaktadır. Web hosting satışları disk alanı, trafik, veritabanı gibi alt gereksinimler barındırır. Bunların fazlalığı ile ücret artar ve sizlere daha kaliteli bir hizmet vermek için gerekli indirimleri yaparlar. Barındırma hizmeti sizin resimlerinizi, bilgilerinizi , yazılarınızı hepsini elinde tutar ve yapabildikleri en iyi şekilde o bilgileri saldırıya karşı koruyup kendi veritabanında tutmaya çalışırlar. Aynı zamanda sitenizin açılış hızı ise hosting içerisinde büyük yeri vardır, firmalar sayfa açılış hızı için gerekli işlemleri yaparlar.

Sayfanın açılış hızı, bilgileri barındıran firmaya aittir, firmaların gelişmesi için en önemli unsurlardan biri sayfanın açılış hızıdır. Günümüzde birçok firma bizlere hizmet veriyor ve oldukça kaliteli hizmet vererek büyük bir rekabet içerisinde karşımıza çıkıyorlar. Tasarımstudio, tüm hazır web siteleri ve özel tasarım web siteleri için 1 yıllık ücretsiz Hosting hizmeti sunmaktadır.


Top