X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası £ British Pound
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası £ British Pound

E-Ticaret Nedir?

AnasayfaYazılarİnternetE-Ticaret Nedir?

E-ticaret, elektronik ticaret olarak adlandırılan, internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapmayı ifade eder. E-ticaret, her geçen gün daha popüler hale gelmekte ve giderek daha fazla kişi ve işletme tarafından kullanılmaktadır.

E-ticaret, birçok farklı sektörde kullanılabilir. Örneğin, bir perakende mağazası, internet üzerinden ürünlerini satabilir; bir hizmet sağlayıcı, hizmetlerini internet üzerinden satabilir; veya bir sanatçı, sanat eserlerini internet üzerinden satabilir. E-ticaret, ayrıca bireyler arasında da kullanılabilir; örneğin, bir kişi, kullanmadığı eşyalarını internet üzerinden satabilir.

E-ticaret, birçok avantaj sağlar. Öncelikle, e-ticaret sayesinde işletmeler, dünya çapında müşteri potansiyeline erişebilirler. Ayrıca, e-ticaret sayesinde işletmeler, günün her saatinde faaliyet gösterebilirler ve müşterilerinin ihtiyaçlarını 7/24 karşılayabilirler. E-ticaret ayrıca, işletmeler için maliyetleri azaltır çünkü fiziksel bir mağaza açmak yerine sadece bir e-ticaret web sitesi kurmak gerekir.

E-ticaret, ayrıca müşteriler için de birçok avantaj sağlar. Öncelikle, e-ticaret sayesinde müşteriler, dünya çapında birçok farklı ürün ve hizmetten seçim yapabilirler. Ayrıca, e-ticaret sayesinde müşteriler, günün her saatinde alışveriş yapabilirler ve ihtiyaçlarını 7/24 karşılayabilirler. E-ticaret, ayrıca müşteriler için zaman ve para tasarrufu sağlar çünkü müşteriler, evlerinden veya iş yerlerinden alışveriş yapabilirler.


Top